252

Czy każdą działkę można zabudować

rp_architektura.jpgZastanawiałeś się zapewne nieraz czy istnieje możliwość zabudowy każdej działki, co właściwie oznaczają pojęcia: „działka budowlana”, „działka rolna”. Odpowiedź na to pytanie nie jest łatwa, gdyż w obecnym stanie prawnym brak jest legalnej definicji tych pojęć.
Aby w ogóle możliwa była zabudowa nieruchomości gruntowej musi mieć ona odpowiednie przeznaczenie w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. Jakie to ma być przeznaczenie – zapytasz. Otóż wszystko zależy od konkretnego planu miejscowego. Niektóre plany (zwłaszcza te na wsi) dopuszczają możliwość zabudowy działki rolnej (często dany obszar w planie nazwany jest: „tereny upraw polowych z zabudową zagrodową”). Z kolei inne plany mogą nie dopuszczać zabudowy nieruchomości rolnej. A co jeśli w gminie nie ma uchwalonego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego? Wtedy – aby móc zabudować nieruchomość konieczna jest decyzja o warunkach zabudowy. Jednak należy pamiętać, że nie zawsze jest możliwość otrzymania takiej decyzji.

About the author:

Tags: , , , , , , , , , ,

Miska stojąca WC Catalano Zero 55 1VP5500, Umywalka Simas Arcade 37x28 cm AR035, tanie taxi ketrzyn, taśmy transportowe Primacon, Umywalka Simas Flow 57,5x50cm FL21, Balistyka dla snajperów Ejsmont, słupy granitowe : Borowskie Kopalnie Granitu, Primacon przenośniki rolkowe, Umywalka Simas Frozen 91x50,5cm U90, Umywalka Simas Flow 88x50cm FL23