125

Budownictwo pasywne

Sam się ogrzewa i chłodzi

Technologie budowy zmieniają się tak jak wszystkie dziedziny życia. Dzisiejsze budynki zdecydowanie różnią się o tych budowanych jeszcze dwadzieścia, trzydzieści lat temu. Dzisiejszym standardem w budownictwie jest budownictwo pasywne.

Wiele lat doświadczeń w krajach zachodnich (przede wszystkim w Niemczech, Austrii oraz Szwajcarii) sprawia, że standard ten coraz szybciej zyskuje uznanie w rodzimym budownictwie. Potwierdza to stale wzrastająca ilość obiektów realizowanych właśnie w tej technologii. Coraz częściej są to tylko pojedyncze, jednorodzinne budynki, lecz także duże i bardzo poważne inwestycje.

Każdy obiekt budowlany może być zrealizowany jako budynek pasywny. W technologii jaką jest budownictwo pasywne stosuje się szereg nowoczesnych rozwiązań, które zapewniają przyjemną, optymalną temperaturę w budynku przez cały rok. Za cenę niewiele wyższych nakładów inwestycyjnych na etapie budowy otrzymujemy gwarancję zwrotu poniesionych dodatkowych kosztów w niedługim czasie od zakończenia budowy. Mieszkać w domu pasywnym to żyć bez kłopotów energetycznych.

Nowoczesna i proekologiczna technologia jaką jest budownictwo pasywne zapewnia najwyższą energooszczędność podczas użytkowania budynku. Obiekty budowane w tej technologii zapewniają komfort cieplny przy jednoczesnym minimalnym zapotrzebowaniu na energię cieplną.

Budynki pasywne okazują się najtańszym rozwiązaniem sumując koszty spłaty inwestycji, koszty eksploatacyjne i koszty utrzymania budynku. Dom dzięki pasywnemu wykorzystaniu energii sam się ogrzewa i chłodzi.

Ciekawe artykuły tematyczne o nieruchomościach:

About the author:

Tags: geodeta głogów cennik, armatura łazienkowa Apavisa, pantomograf Gliwice, GAP Fakturowy BMW, rozstępy biceps, Fotoodmładzanie żary, busy do danii szamotuły, Fotoprzekaźnik przeciwsobny Sick, turnabol, Usuwanie owłosienia żary, przesłony wodoszczelne

mezoterapia vivaderm, słupy granitowe : Borowskie Kopalnie Granitu, Umywalka Simas Flow 63,5x49,5cm FL04, Miska stojąca WC Catalano Zero 55 1VP5500, Szybkoschnąca Lakierobejca do wnętrz film instruktażowy, akcesoria do łazienki Apavisa, Umywalka Simas Flow 88x50cm FL02, wypożyczalnia igłofiltrów elastycznych, Umywalka Simas Evolution 70x49cm EVO11, Umywalka Simas Flow 57,5x50cm FL21